Logowanie

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj259
WczorajWczoraj704
WszystkieWszystkie704221

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

Olimpiada Teologii Katolickiej jest olimpiadą przedmiotową powołaną przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który jest organizatorem Olimpiady, zgodnie z § 9 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. Nr 13, poz. 125).

W organizacji Olimpiady organizator współdziała z Komisją Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, środowiskami akademickimi, zawodowymi i katechetycznymi działającymi w sprawach nauczania religii rzymskokatolickiej w szkole.

Olimpiada Teologii Katolickiej kontynuuje tradycje dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej, organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, oraz poprzednich edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego.

Cele Olimpiady Teologii Katolickiej są następujące:

  • zainteresowanie uczniów wiedzą religijną;
  • rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej;
  • kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej;
  • stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom - warunków twórczej pracy z młodzieżą.

 

Adres strony internetowej:

http://www.otk.pl/

 

 

6 kwietnia w Legnicy odbył się finał 
23. Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. 
Do etapu szkolnego Olimpiady przystąpiło 
16.052 uczniów z 1.221 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. 
Laureaci oraz finaliści OTK mogą uzyskać indeksy nie tylko na uczelniach katolickich. 

 

Wyniki XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej 
Święci Apostołowie Piotr i Paweł  – urząd i charyzmaty w Kościele

Legnica, 6 kwietnia 2013 r.

 

Lp.

Imię 
i nazwisko

Diecezja

Wyniki

Szkoła

Opiekun- katecheta

1.

Tomasz Gałosz

Diecezja Bielsko- Żywiecka

100,285

Powiatowy Zespół Nr 11 Szkół Ogólnokształcących w Kętach

Ks. Piotr Konieczny

2.

Patryk Czech

Diecezja Rzeszowska

99

Liceum Ogólnokształcące 
w Bieczu

Ks. Ryszard Pirga

3.

Adrianna Bauer

Archidiecezja Przemyska

98,857

Zespół Szkół Licealnych 
w Leżajsku

S. Magdalena Wolańczyk

4.

Jakub Oleszczak

Archidiecezja

 Łódzka

98,571

Liceum Ogólnokształcące Nr 4 
w Łasku-Kolumnie

Ks. Piotr Mieloszyński

5.

Lidia Śliż

Archidiecezja Przemyska

96,285

Zespół Szkół Nr 1 w Łańcucie

S. Bożena Wilman

6.

Jacek Stróżewski

Archidiecezja Gnieźnieńska

92,857

I Liceum Ogólnokształcące 
w Chodzieży

Ks. Mariusz Graniczny

7.

Magdalena Rakoczy

Diecezja Toruńska

90,571

I Liceum Ogólnokształcące 
w Brodnicy

P. Krystyna Kwintal

8.

Kinga Kobylińska

Diecezja Płocka

90,285

Liceum Ogólnokształcące 
w Makowie Mazowieckim

Ks. Marcin Durzyński

9.

Paulina Skórnicka

Diecezja Radomska

86,666

IV Liceum Ogólnokształcące 
w Radomiu

P. Małgorzata Sar

10.

Patrycja Bojdoł

Archidiecezja Katowicka

85,714

Liceum Ogólnokształcące 
w Mikołowie

Ks. Wojciech Samuel

11.

Kamil Chiliński

Diecezja  Łomżyńska

52

Liceum Ogólnokształcące 
w Grajewie

s. Małgorzata Wolska

12.

Natalia Łomnicka

Diecezja Gliwicka

51

V Liceum Ogólnokształcące 
w Gliwicach

P. Anna Lyszczyna

12.

Aleksandra Knapik

Archidiecezja Krakowska

51

I Liceum Ogólnokształcące   
w Wadowicach

Ks. Adam Garlacz

12.

Elżbieta Flis

Archidiecezja Lubelska

51

XXI Liceum Ogólnokształcące 
w Lublinie

Ks. Rafał  Furtak

12.

Kinga Grzegolec

Diecezja 
Warszawsko- Praska

51

Zespół Szkół Ekonomicznych 
w Wołominie

S. Wanda (Gilla)

12.

Marta Mońko

Archidiecezja Wrocławska

51

Liceum Ogólnokształcące Nr III
we Wrocławiu

P. Sylwia Jakubiak

12.

Małgorzata Lechów

Diecezja Zielono- górsko-Gorzowska

51

I Liceum Ogólnokształcące 
w Zielonej Górze

P. Elżbieta Kozakiewicz

18.

Joanna Kuklińska

 

Diecezja Białostocka

50

II Liceum Ogólnokształcące 
w Białymstoku

S. Danuta Karwowska

18.

Alicja Grudzińska

Archidiecezja Częstochowska

50

I Liceum Ogólnokształcące 
w Częstochowie

Ks. Wojciech Pelczarski

18.

Elwira Baranowska

Diecezja Drohiczyńska

50

Liceum Ogólnokształcące 
w Łochowie

Ks. Marek Wróbel

18.

Izabela Kosmala

Diecezja Kaliska

50

Zespół Szkół Ogólnokształcących 
w Jarocinie

Ks.  Karol Płóciennik

18.

Monika Gryz

 

Diecezja Kielecka

50

Liceum Ogólnokształcące 
w Szczekocinach

Ks. Paweł Kurek

18.

Tomasz Ćwichuła

Diecezja Legnicka

50

I Liceum Ogólnokształcące 
w Legnicy

p. Anna Dziedzińska

18.

Dominika Kasprzak

Archidiecezja Poznańska

50

II Liceum Ogólnokształcące 
w Poznaniu

Ks. Waldemar Szkudlarek

25.

Grzegorz Czelusta

Diecezja Kaliska

49

III Liceum Ogólnokształcące 
w Kaliszu

p. Małgorzata Chrzanowska

25.

Anna Błaszczyk

Archidiecezja
 Łódzka

49

II Liceum Ogólnokształcące 
w Tomaszowie Mazowieckim

Ks. Grzegorz Chirk COr

25.

Klaudia Dohojda

Archidiecezja Lubelska

49

XXI Liceum Ogólnokształcące 
w Lublinie

Ks. Rafał  Furtak

25.

Agata Nowicka

Diecezja Płocka

49

Liceum Ogólnokształcące 
w Gostyninie

S. Olga Wielgolaska

29.

Wojciech Talik

Diecezja Bielsko- Żywiecka

48

V Liceum Ogólnokształcące 
w Bielsku-Białej

Ks. Mariusz Kiszczek

29.

Patryk Klos

Diecezja Gliwicka

48

V Liceum Ogólnokształcące 
w Gliwicach

P. Anna Lyszczyna

29.

Dorota Mularczyk

Diecezja Kaliska

48

III Liceum Ogólnokształcące 
w Kaliszu

s.  Anna Balcerzak

29.

Dominika Włodarczyk

Diecezja Siedlecka

48

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 
w Garwolinie

S. Klaudia Urbańska

29.

Katarzyna Pałucka

Diecezja Włocławska

48

Zespół Szkół Katolickich 
we Włocławku

Ks. Piotr Dykowski

34.

Agnieszka Oszczepalińska

Diecezja Drohiczyńska

47

I Liceum Ogólnokształcące 
w Bielsku Podlaskim

Ks. Paweł Solka

34.

Monika Wypych

Archidiecezja  Katowicka

47

I Liceum Ogólnokształcące 
w Rybniku

Ks. Piotr Piekło

34.

Krystyna Lenz

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

47

II Liceum Ogólnokształcące 
w Koszalinie

p. Alicja Lorenz

34.

Tomasz Pilikowski

Archidiecezja Krakowska

47

V Liceum Ogólnokształcące 
w Krakowie

Ks. Zbigniew Sala

34.

Patrycja Wardaszka

Diecezja  Łomżyńska

47

Liceum Ogólnokształcące 
w Ostrowi Mazowieckiej

Ks. Stanisław Kućmierowski

34.

Julia Dziedzic

Diecezja Opolska

47

II Liceum Ogólnokształcące 
w Kędzierzynie-Koźlu

Ks. Piotr Maciejski

34.

Anna Kossok

Diecezja Opolska

47

Zespół Szkół Ekonomicznych 
i Ogólnokształcących w Olesnie

P. Zdzisław Pytka

34.

Mateusz Mężyk

Diecezja Tarnowska

47

III Liceum Ogólnokształcące 
w Tarnowie

Ks. Adam Lelito

34.

Monika Godek

Diecezja Tarnowska

47

I Liceum Ogólnokształcące 
w Mielcu

Ks. Paweł Furdyna

34.

Rafał Czujwid

Archidiecezja Warmińska

 

47

II Liceum Ogólnokształcące 
w Olsztynie

Ks. Dariusz Sonak

44.

Kinga Danowska

 

Diecezja Białostocka

46

I Liceum Ogólnokształcące 
w Białymstoku

. Sławomir Dąbrowski

44.

Marta Nejman

Diecezja Płocka

46

Liceum Ogólnokształcące 
w Płocku

Ks. Michał Fordubiński

44.

Ewa Fronczyk

Diecezja Radomska

46

IV Liceum Ogólnokształcące 
w Radomiu

P. Marta Waniek

44.

Kacper Lawera

Diecezja Rzeszowska

46

I Liceum Ogólnokształcące 
w Jaśle

Ks. Grzegorz Krupa

44.

Adam Dobkowski

Archidiecezja Warszawska

46

XIV Liceum Ogólnokształcące 
w Warszawie

S. Agnieszka Mikołajczyk/ Ks. Szymon Petryka

44.

Wiktoria Krzykowska

Diecezja 
Warszawsko- Praska

46

Zespół Szkół Ogólnokształcących 
w Legionowie

P. Ewa Konarzewska

44.

Ludmiła Kruszewska

Diecezja 
Warszawsko- Praska

46

VIII Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława IV
w Warszawie

Ks. Marcin Bielicki

44.

Karolina Drabek

Diecezja Zielono- górsko-Gorzowska

46

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach

Ks. Piotr Pluta

44.

Paula Przytuła

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

46

Zespół Szkół Ogólnokształcących 
w Biłgoraju

P. Grażyna Skakuj

53.

Ewa Karpińska

Diecezja Bydgoska

45

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 
w Bydgoszczy (ILO)

Ks. Daniel Nejman

53.

Adrian Morawiec

Archidiecezja Częstochowska

45

Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku

p. Ewa Kurowska

53.

Bartosz Miszkiewicz

Diecezja Elbląska

45

Zespół Szkół Katolickich 
w Malborku

P. Urszula Kolasa

53.

Ewelina Jasińska

Archidiecezja Lubelska

45

IV Liceum Ogólnokształcące 
w Lublinie

P. Bożena Twarowska

53.

Weronika Kleszcz

Archidiecezja Poznańska

45

II Liceum Ogólnokształcące 
w Poznaniu

Ks. Waldemar Szkudlarek

53.

Beata Szostak

Archidiecezja Przemyska

45

I Liceum Ogólnokształcące 
w Brzozowie

S. Małgorzata Grabowska

53.

Damian Gadamer

Diecezja Siedlecka

45

II Liceum Ogólnokształcące 
w Siedlcach

Ks. Marek Chomiuk

53.

Maciej Lewicki

Diecezja Tarnowska

45

Liceum Ogólnokształcące 
w Tuchowie

Ks. Krzysztof Cwenar

53.

Małgorzata Łukaszuk

Archidiecezja Warszawska

45

VII Liceum Ogólnokształcące
w Warszawie

S. Beata Sabara/ Ks. Marcin Uhlik

53.

Przemysław Wojtyra

Diecezja Włocławska

45

I Liceum Ogólnokształcące 
w  Turku

P. Elżbieta Galoch

53.

Adam Przytuła

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

45

Zespół Szkół Ogólnokształcących 
w Biłgoraju

P. Małgorzata Polońska

64.

Katarzyna Plaza

Diecezja Gliwicka

44

I Liceum Ogólnokształcące 
w Tarnowskich Górach

Ks. Piotr Golus

64.

Paweł Caban

Archidiecezja Częstochowska

44

Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej

Ks. Szymon Stępniak

64.

Adam Stelmaszewski

Archidiecezja Gdańska

44

VI Liceum Ogólnokształcące 
w Gdyni

s. Anna Kawa

64.

Natalia Bochnak

Diecezja Rzeszowska

44

Liceum Ogólnokształcące 
w Sędziszowie Małopolskim

Ks. Ryszard Potyrała

64.

Marta Kucharska

Diecezja Łowicka

44

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 
Nr 4 w Łowiczu

P. Jolanta Karczewska

64.

Konrad Sulmirski

Archidiecezja

 Łódzka

44

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej w Łodzi

Ks. Marcin Jarzenkowski

64.

Wiktoria Stańczyk

Diecezja Opolska

44

II Liceum Ogólnokształcące 
w Kędzierzynie-Koźlu

Ks. Adrian Adamski

64.

Monika Kuster

Diecezja Włocławska

44

I Liceum Ogólnokształcące 
w Turku

P. Elżbieta Galoch

64.

Marta Słonecka

Diecezja Sosnowiecka

44

II Liceum Ogólnokształcące 
w Sosnowcu

Ks. Andrzej Lis

73.

Michał Grzesiak

Archidiecezja Krakowska

43

I Liceum Ogólnokształcące 
w Krakowie

Ks. Andrzej Jeleń

73.

Wojciech Micał

Diecezja Sandomierska

43

Liceum Ogólnokształcące 
im. KEN w Stalowej Woli

Ks. Paweł Zaręba

73.

Eliza Bogdańska

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

43

XIII Liceum Ogólnokształcące 
w Szczecinie

Ks. Grzegorz Adamski

76.

Grzegorz Łukaszewicz

Diecezja Siedlecka

42

I Liceum Ogólnokształcące 
we Włodawie

O. Dariusz Nowicki

76.

Krzysztof Borysiewicz

Diecezja Legnicka

42

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
w Jeleniej Górze

p. Małgorzata Bak

78.

Aleksandra Bawolska

Archidiecezja Gnieźnieńska

41

Zespół Szkół Ogólnokształcących 
w Kruszwicy

Ks. Artur Sreberski

78.

Anna Mystkowska

Diecezja  Łomżyńska

41

Zespół Szkół Ogólnokształcących
 i Policealnych 
w Wysokiem Mazowieckiem

P. Jacek Gierałtowski

78.

Michał Sokołowski

Diecezja Radomska

41

Zespół Szkół Elektronicznych 
w Radomiu

P. Robert Okrutny

78.

Alicja Tabor

Diecezja Sosnowiecka

41

II Liceum Ogólnokształcące 
w  Sosnowcu

Ks. Andrzej Lis

78.

Emilia Tokarz

Diecezja Toruńska

41

Liceum Ogólnokształcące 
w Chełmży

P. Justyna Bąkowska

78.

Marcin Biskupski

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

41

XIII Liceum Ogólnokształcące 
w Szczecinie

S. Ewa Picher

78.

Natalia Kucharska

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

41

I Liceum Ogólnokształcące 
w Zamościu

Ks. Bogdan Nowicki

78.

Dagna Budakiewicz

Archidiecezja Wrocławska

41

Zespół Szkół Nr 14 
we Wrocławiu

Ks. Marcin Kołodziej

86.

Kinga Półkośnik

Diecezja Białostocka

40

I Liceum Ogólnokształcące 
w Białymstoku

Ks. Sławomir Dąbrowski

86.

Marta Pinińska

Diecezja Bydgoska

40

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 
w Bydgoszczy (VI LO)

P. Marzena Prochowska

86.

Marcin Muża

Archidiecezja Gdańska

40

III Liceum Ogólnokształcące 
w Gdyni

P. Dorota Dźwig

86.

Ewelina Trela

Archidiecezja Gnieźnieńska

40

II Liceum Ogólnokształcące 
w Inowrocławiu

Ks. Krzysztof Januchowski

86.

Karolina Korba

Diecezja Kielecka

40

VI Liceum Ogólnokształcące 
w Kielcach

p. Krzysztof Jonak

86.

Dominika Pasek

Diecezja Sandomierska

40

Liceum Ogólnokształcące 
w Tarnobrzegu

O. Tomasz Martynelis

86.

Dominik Wojtyna

Diecezja Świdnicka

40

Zespół Szkół Nr 2 
w Wałbrzychu

Ks. Paweł Dancewicz

86.

Emilia Augustynowicz

Archidiecezja Warmińska

40

II Liceum Ogólnokształcące 
w Olsztynie

Ks. Łukasz Kowalski

86.

Piotr Kawiak

Archidiecezja Warszawska

40

XVII Liceum Ogólnokształcące 
z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Warszawie

P. Jarosław Jarszak/Wojciech Janyga

86.

Dominika Dubiel

Diecezja Zielono- górsko-Gorzowska

40

Liceum Ogólnokształcące 
w Lubsku

Ks. Sławomir Szocik

96.

Natalia Karkocha

Diecezja Bielsko- Żywiecka

39

III Liceum Ogólnokształcące 
w Bielsku-Białej

Ks. Tomasz Gorczyński

96.

Anna Stępień

 

Diecezja Kielecka

39

Państwowe Liceum Plastyczne 
w  Kielcach

Ks. Marcin  Boryń

96.

Kacper Laskowski

Diecezja Koszalińsko- Kołobrzeska

39

II Liceum Ogólnokształcące 
w Koszalinie

Ks. Tomasz Kmiecik

96.

Iwona Charazińska

Diecezja Legnicka

39

I Liceum Ogólnokształcące 
w Legnicy

p. Anna Dziedzińska

96.

Małgorzata Filipek

Diecezja Łowicka

39

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące 
w Skierniewicach

Ks. Jarosław Łękarski

96.

Mateusz Wałdoch

Diecezja Pelplińska

39

Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie

Ks. Arkadiusz Ćwikliński

96.

Barbara Czabańska

Archidiecezja Poznańska

39

Zespół Szkół Ekonomicznych 
w Śremie

Ks. Radosław Nowak

103.

Zofia Różok

Archidiecezja Katowicka

38

III Liceum Ogólnokształcące 
w Tychach

Ks. Adam Wycisk

103.

Anna Wójciak

Diecezja Sandomierska

38

Liceum Ogólnokształcące 
w Tarnobrzegu

P. Elżbieta Grządkowska

105.

Maksymilian Ślizień

Diecezja Elbląska

37

Zespół Szkół Ekonomicznych 
i Ogólnokształcących w Elblągu

P. Elżbieta Banasiewicz

105.

Marcin Dorochowicz

Archidiecezja Gdańska

37

Gimnazjum Nr 1 w Sopocie

P. Małgorzata Narudzka

107.

Małgorzata Wojtecka

Diecezja Koszalińsko- Kołobrzeska

36

II Liceum Ogólnokształcące 
w Słupsku

Ks. Piotr Liwiński

107.

Adrianna Głowacka

Diecezja Łowicka

36

Liceum Ogólnokształcące Pijarskiego w Łowiczu

O. Edward Leśniak SP

107.

Maciej Ćwikliński

Archidiecezja Warmińska

36

VI Liceum Ogólnokształcące 
w Olsztynie

S. Iwona Kozłowska

107.

Joanna Słota

Diecezja Sosnowiecka

36

I Liceum Ogólnokształcące 
w Olkuszu

Ks. Krzysztof Bujak

107.

Paweł Komorek

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

36

II Liceum Ogólnokształcące 
w Szczecinie

P. Tomasz Kogut

112.

Joanna Markiewicz

Diecezja Świdnicka

35

Zespół Szkół Ekonomicznych 
w Świdnicy

P. Jolanta Mączyńska

113.

Daniel Kożuchowski

Diecezja Drohiczyńska

34

I Liceum Ogólnokształcące 
w Sokołowie Podlaskim

S. Zofia Błońska

114.

Bogna Haftka

Diecezja Pelplińska

33

Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące 
w Tczewie

Ks. Sławomir Zmuda - Trzebiatowski

115.

Zuzanna Żurawska

Diecezja Bydgoska

32

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 
w Bydgoszczy (IVLO)

p. Leszek Żuchowski

116.

Piotr Kobiela

Diecezja Pelplińska

28

Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie

Ks. Arkadiusz Ćwikliński

116.

Piotr Skiżyński

Diecezja Toruńska

28

Zespół Szkół Nr 1 
w Działdowie

P. Piotr Przybyszewski

118.

Adam Gurgul

Archidiecezja Wrocławska

23

Liceum Ogólnokształcące Nr III
we Wrocławiu

P. Sylwia Jakubiak

119.

Dorota Kobylska

Diecezja Elbląska

21

Zespół Szkół w Iławie 

Ks. Krzysztof Jezierski

120.

Bogusława Nowak

Diecezja Świdnicka

0

Zespół Szkół Nr 2 
w Wałbrzychu

Ks. Paweł Dancewicz